Haberler


Resmi Büyüt

ANKARA'DAN VEFAT HABERİ.!
31.08.2017

Hemşerimiz Rahmetli Hafız H.Veysel ODUNCU'nun oğlu, Rahmetli Fevzi KARADEMİR’in Damadı, Veysel Rauf ve Arif ODUNCU'nun babaları, Eski Osmaniye Valisi Mehmet ODUNCU'nun kardeşi, Afyonkarahisar 23.dönem Milletvekilimiz Ahmet KOCA'nın Bacanağı, Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) Kurucu üyelerimizden ve Başbakanlık Müşaviri "Osman Nuri ODUNCU"(62) vefat etmiştir.

Cenazesi 31 Ağustos 2017 Perşembe günü Hacı Bayram Camisinden Öğle Namazına Müteakip Karşıyaka mezarlığına defnedilecektir.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı Kurucular Kurulu ve Yönetim Kurulu olarak Merhuma Allahtan Rahmet, kederli ailesine Ailesine Başsağlığı ve sabırlar dileriz.

Taziye:
Veysel Rauf Oduncu(oğlu) 0530 5418699
Mehmet Oduncu((Kardeşi) 0533 7490808

#AnkaraVefat #AllahRahmetEylesin #Boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com


OSMAN NURİ ODUNCU ÖZGEÇMİŞİ

Yönetici. Bürokrat

1955 yılında Afyonkarahisar’ın Bolvadin İlçesi'nde doğdu. İlkokulu Bolvadin'de ortaokul ve liseyi ise Nazilli'de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nden mezun oldu.

Türkiye Kömür İşletmeleri Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcılığı ve Müfettişlik yaptı. 1980 yılında yedek subay olarak askerliğini bitirdi. 1987 yılında Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı’na müfettiş olarak geçti. Başmüfettiş oldu. 1998 yılında Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı’na atandı.2000-2001 yıllarında kamu yönetiminin iyileştirilmesi ve yolsuzlukla mücadeleyi esas alan “Türkiye'de Saydamlığın Araştırılması ve Etkin Yönetimin Geliştirilmesi Eylem Planı” hazırlayan komisyona başkanlık etti.

2003 yılında 104 ülkenin katıldığı ve Güney Kore’de yapılan ”Global Forum-3” toplantısında Türkiye’yi temsil eden heyette bulundu. Başkanlığı döneminde Susurluk, Kayıp Silahlar, Banka Yolsuzlukları gibi çok çeşitli dosyalar üzerinde çalıştı.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı'nın (BOL-DAV) Kurucular Kurulu Üyesidir ve 2 Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Evli ve dört çocuk babasıdır.

Diğer Duyurular