Haberler


Resmi Büyüt

ŞIRNAK ŞEHİTLERİ TOPRAĞA VERİLDİ.!
03.06.2017

Türkiye'nin yüreği bu kez de Şırnak’tan' gelen haberle dağlandı.

31 Mayıs 2017 Çarşamba günü, Şırnak/Şenoba Tugay Komutanlığı'ndan AS 532 COUGAR tipi helikopter, kalkışından kısa bir süre sonra, ilk alınan bilgilere göre yüksek gerilim hatlarına takılması sonucunda kaza kırıma uğrayan askeri helikopterde 13 askeri personel şehit düşmüştür.

Şırnak'taki hastanede otopsisi tamamlanan 7 şehidimiz için 23. Sınır Tümen Komutanlığında tören düzenlendi.Tören sonrasında Jandarma Yüzbaşı Songül Yakut’un naaşı Malatya'ya, Kurmay Albay Gökhan Peker ile Piyade Yüzbaşı Nuri Şener’in naaşı naaşları İstanbul'a, Kurmay Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak'ın naaşı Adana'ya, Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Erdoğan'ın naaşı Kayseri'ye, Uzman Çavuş Zeki Koç'un naaşı Osmaniye'ye, İstihbarat Binbaşı Koray Onay'ın naaşı ise Çanakkale'ye memleketlerine gönderilmek helikopterlerle Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanına götürüldü.
Helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 13 askerden 6’sı naaşları otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın ile Piyade Albay Oğuzhan Küçükdemirkol/Ankara, Yüzbaşı İlker Acar/ Balıkesir, Pilot Üsteğmen Abdülmüttalip Keskinbaş/Amasya, Başçavuş Fevzi Kıral/Manisa ve Uzman Çavuş Hakan İncekar'ın Amasya Şehit askerlerin kimlik tespiti ve otopsi işlemleri tamamlanması sonrası memleketlerinde toprağa verilecekler.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak Kaza sonucu Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

#şırnak #13şehit #tarifsizac ı#VatanSağolsun
#başımızsağolsun #Boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987 boldava@gmail.com

Diğer Haberler