Haberler


Resmi Büyüt

ANNELER GÜNÜNÜ KUTLARIZ.!
14.05.2017

Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gündür ve ülkemizde her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanmaktadır.

Kadına bahşedilip de erkeklerde olmayan en önemli meziyetlerin başında annelik gelmektedir. Ana olabilmek ve bu meziyetle donatılmak ne kadar güzel bir duygudur..! Annelerimizin kıymetini bilelim. Anneler gitse de bizleri terk etmeyen elimize diken batsa anam diye çağırmaya devam ettiğimiz en yakın ve en şefkatli en merhametli ve bizi hiç riyasız seven en samimi dostumuzdur.

Onlar için sağ da ölmüş de olsalar dua etmeye devam edelim. Annelerimiz ve sevgili çocuklarımızın annelerinin kıymetini bilelim.

Rasûlullah (sav) buyurdular: “Allah Teâlâ’nın rızâsı, anne ve babayı hoşnut ederek kazanılır. Allah Teâlâ’nın gazabı da anne ve babayı öfkelendirmek sûretiyle celbedilir.” (Tirmizî, Birr, 3/1899)

Cennetin yolu, anne ve baban rızâsından geçer. Cenâb-ı Hak cenneti sâliha annelerin ayakları altına sermiş, babayı da cennetin orta kapısı kılmıştır. Artık dileyen onları memnûn etsin, dileyen de kırıp incitsin!..

Anadolu'nun yürekli, cesur, şefkatli, annelerine üstad Necip Fazıl'ın şu dizeleriyle seslenmek istiyoruz:

Ak saçlı başını alıp eline
Kara hülyalara dal anneciğim
O titrek kalbini bahtın yeline
Bir ince tüy gibi sal anneciğim
Sanma bir gün geçer bu karanlıklar
Gecenin ardında yine gece var
Çocuklar hıçkırır, anneler ağlar
Yaşlı gözlerinle kal anneciğim
Gözlerinde aksi bir derin hiçin
Kanadın yayılmış çırpınmak için
Bu kış yolculuk var, diyorsa için
Beni de beraber al anneciğim

Bu duygu ve düşüncelerle Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak; bu anlamlı günde başta şehit anneleri olmak üzee tüm kadınlarımızın ve anne adaylarının “Anneler Günü"nü kutlarız. Annesini kaybetmiş vatandaşlarımıza sabır, annelerine rahmet dileriz.

#AnnelerGünü #AnneCennettir #annesenbirtanesin #Boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler