Haberler


Resmi Büyüt

YILIN EN BAŞARILI MARKASI AVŞAR EMAYE'Yİ KUTLUYORUZ..!
07.02.2017

Afyonkarahisar’ın ilk ve tek şehir ve yaşam dergisi CAFELIFE’ın İlk defa yılın en iyilerinin belirlendiği “Toprak İnşaat Cafelıfe ödülleri 2016” NGAfyon Hotel’de 04 Şubat 2017 gecesi sahiplerini buldu.

Yılın En Başarılı Markası ödülünü Bolvadin'de faaliyet gösteren gururumuz “Avşar Emaye A.Ş."adına , Bolvadin Ticaret Sanayi Odası Başkanı (BTSO) ve Avşar Emaye CEO’su Murat Tabak alırken, Yılın Özel Ödülü Avşar Emaye A.Ş.sahibi işadamı Raşit Tabak almaya hak kazandı.

Üretim yaptığı ürünlerle tüketiciye sağladığı güven ve kalite ile sektöründe öne çıkan markalardan birisi olan Avşar Emaye A.Ş.’ye başarılarından dolayı teşekkür ederiz.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı olarak; Bu alanda kısa sürede kendisini ispatlayarak sınırlarını aşan Avşar Emaye A.Ş şirketi kurucusu işadamı Raşit Tabak’a ve Avşar Emaye CEO’su Bolvadin Ticaret Sanayi Odası Başkanı (BTSO) Murat Tabak hemşerilerimizi bu güzel ve anlamlı ödülü almalarından dolayı kutlar; çalışma hayatlarında başarılarının devamını dileriz. Daha Nice Başarılarınızı Birlikte Kutlamak Dileğiyle...

#EnBaşarılıMarka #avşaremaye #raşittabak #murattabak #Bolvadin #Boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

AVŞAR EMAYE ÖYKÜSÜ
Afyonkarahisar’ın en önemli markası haline gelen Avşar Emaye Avrupa ve Ortaasya’dan 40 ülkeye yaptığı ihracatla artık bir dünya markası haline geldi. Raşit Avşar ile 100 metre karelik bir atölyede başlayan işletme bugün Avrupa’nın en büyük Emaye üreticisi konumunda.

Avşar Emaye A.Ş. frit, bir inorganik bileşen, farklı şekillerde şekillendirilmiş çelik, kaplama metal bölümünde emaye mutfak eşyaları üretmektedir. Bu şekilde üretilen mutfak gereçleri, diğerleri arasında en sağlıklı, hijyenik, estetik ve ekonomik ürünlerdir.

Raşit Tabak’tan sonra bayrağı devralan Murat Tabak bayrağı zirveye taşırken bitmek bilmez bir enerji ile her yıl 18 ülkede fuara katılıyor. Yurt içi seyahatlerinin yanı sıra İstanbul’da kurulan Ev ve Mutfak Eşyaları Üretici ve İhracatçıları Derneği EVSİAD Başkan yardımcısı ve Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını yürütüyor.

Avşar Emaye Raşit Tabak tarafından 1982 yılında 100 metre karelik bir alanda sanayi çarşısında kuruldu. Bir pres atölyesinde çalışan 7 kişi ile elektrik panosu, florasan düzenekleri üreterek ticari hayatına başlamış. 1985’li yıllarda emaye sektörünün popüler hale gelmeye başlaması ile birlikte atölyede yapılan birkaç değişiklik ile emaye sektörüne geçiş yapmışlar. 1988 yılına kadar Emaye soba borusu imalatı ve banyo termosifon gövdelerinin emayesini kaplayarak üretimlerine devam etmişler. Daha sonra 1988 yılından itibaren Türkiye’de emaye mutfak eşyalarında talep oluşmaya başlayınca bu sefer şirket tamamı ile yönünü mutfak eşyaları üretimine yöneltmiş. Şuan 400 çalışanı ile 15.000 m2 kapalı alanda Avrupa’nın en büyük emaye, seramik, non-stick kaplama mutfak eşyaları üreticisidir

40 ülkeye ihracat yapmaktadır
Üretimimizin %75’i ihracat olmak üzere 40 ülkeye emaye, seramik, yapışmaz kaplama ürünlerin satışını gerçekleştirmekteyiz. %25’lik kısmı ise iç piyasaya yönelik burada belli başlı Türkiye de marka olmuş firmalara private label üretim yapıyoruz.

Ayrıca Verda markası ile Türkiye’de faaliyet gösteren discount marketlerde ürünlerimiz satılıyor.
Murat Tabak, Aynen öyle; babamın bana söylediği en önemli sözlerden ve her zaman aklımdan çıkarmayacağım bir söz vardır. “Gezen tilki yatan aslandan yeğdir” bu atasözünü bana her zaman söyler. Bende bu bilinçle hareket ediyorum ve her zaman faydasını görüyorum. Vizyon sahibi yenilikçi, dinamik bir firma olmak istiyorsanız uluslararası müşteri ilişkileriniz ve fuarları çok iyi takip etmeniz gerekli. 2014 yılında 18 ülkeye ziyaret gerçekleştirdim, bunun çoğunda firma olarak fuarlara katılım sağladık ve stand açtık, ürünlerimizi en iyi şekilde sergiledik.

Burada bir örnek vermek isterim, Japonya seyahatimde Japon evlerinin çok küçük olduğunu ve yaşam alanlarının 45-50 m2’den oluştuğunu gördüm. Marketlerde ve mağazalarda satılan genelde küçük ve fonksiyonel mutfak eşyalarının olduğunu tespit ettim. Bu gezi sonucunda beynimde hemen bir yenilik ve fikir oluştu; Türkiye dönüşümde Pişir-Sakla adını vermiş olduğum çok amaçlı kullanımlı bir tencere üretimi sağladık. Bu tencere geçen yıl yurtdışı ve yurt içi marketlerde toplam 800.000 adet sattı.

AVŞAR EMAYE A.Ş. İLETİŞİM
http://www.avsar.com/intro
FABRİKA Develi Mevkii üzeri 5.km Bolvadin/Afyonkarahisar
T : +90 272 612 66 00 (4 hat)
İSTANBUL – OFİS –İstoç 1 ada no.120/122 Mahmutbey/Bağcılar/İSTANBUL
T : +90 212 659 01 00
E info@avsar.comDiğer Haberler