Haberler


Resmi Büyüt

ÇAY KARACAÖRENLİ ŞEHİDİMİZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.!
21.12.2016

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen Fırat Kalkanı operasyonu sırasında El Bab’da 19.12.2016 meydana gelen saldırıda şehit olan Afyonkarahisarlı Piyade Uzman Onbaşı Fatih Olcay memleketi olan Çay ilçesine bağlı Karacaören beldesinde düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Helallik alınmasının ardından şehit Olcay’ın tabutu askerlerin ve vatandaşların omuzlarında törenin yapılacağı meydana kadar taşındı.Burada gerçekleştirilen törene Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, Hatice Özkal, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Burcu Köksal, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, ilçe ve belde belediye başkanları, askeri erkan, daire müdürleri ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Anne Emine Olcay’ın yaptığı bir davranış evlat sevgisinin bir anne için ne anlam ifade ettiğini gözler önüne serdi. Anne Olcay, sarılıp uzun süre gözyaşı döktüğü oğlunun tabutunun tören alanına götürülmesi sırasında elindeki peçeteyi oğlunun tabutuna sürüp kokladı. Annenin ilk başta ne yapmak istediğini anlamayan vatandaşlar daha sonra anne Olcay’ın peçeteyi tören boyunca ara ara kokladığını görünce büyük bir hüzne boğuldular. Annenin yanı sıra şehidin ablaları Döne ve Rabia da tabuta sarılarak "Fatihim" diye feryat etti. Daha sonra tabutun yanından ayrılan anne birkaç metre geride eşi ve oğlunun yanına oturdu.

Askerlik görevini yaptığı birliğinden izin alarak gelen şehidin kardeşi Ferhat Olcay ise bir ara tabuta başını dayayarak ağladı. Ferhat Olcay’ın gözünden süzülen yaşlar, şehit ağabeyinin tabutu üzerindeki Türk Bayrağı'na damladı.

Piyade Uzman Onbaşı Fatih Olcay’ın cenazesi, Karacaören Belde Mezarlığı’ndaki şehitlikte toprağa verildi. Olcay’ın mezarı 5 Ağustos’ta Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş 28 yaşındaki Mehmet Esen ile 31 Ekim’de Hakkari’nin Çukurca İlçesi’ndeki Hisar Dağı bölgesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş 25 yaşındaki Fatih Ak’ın yanında hazırlandı. Bölge halkı Esen, Ak ve Olcay’ın beldenin küçük olması nedeniyle birbirini tanıdığını ve farklı dönemlerde aynı okula gittiklerini kaydetti.Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ferhat Olcay son 5 ayda Karacaören Beldesi’nin 3’üncü şehidi oldu.

Hakkını bizlere Helal Et Şehit Kardeşimiz..
Bizim haklarımız zaten helal sana...
Allah cc KAHHAR ismiyle düşmanlarımızı kahreylesin...

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak; Şehidimiz, kardeşimiz, çocuğumuz, hemşerimiz, Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz Çay/Karacaörenli şehidimiz Piyade Uzman Onbaşı Fatih Olcay(23)’a Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Hocalar’lı hemşerilerimize, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

#ElBab #FıratKalkanıŞehit #AfyonkarahisarŞehit #ŞehitlerÖlmez #Boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler