Haberler


Resmi Büyüt

ÇAY KARACAÖREN'E ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ.!
20.12.2016

Suriye’nin El-Bab bölgesinde 18.12.2016 tarihindeki Fırat Kalkanı Harekatı'nın 118'inci gününde El Bab'da düzenlenen bombalı araçlı saldırıda Piyade Uzman Onbaşı Fatih Olcay(23) şehit oldu.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Fatih Olcay'ın şehadet haberini vermek için baba evine Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve diğer yetkililer geldi. Baba Ramazan Olcay, kapıyı açtığında yetkilileri görünce hangi oğlunun şehit olduğunu sordu. Diğer oğlu Ferhat'ın da Siirt'te görevli olması nedeniyle, "Fatih mi Ferhat mı şehit oldu?" diye soran baba, aldığı cevap ardından gözyaşı döktü. Şehidin annesi Emine Olcay da acı haberi alınca gözyaşına boğuldu.

Şehidin babası Ramazan Olcay'ın, görüştüğü yetkililere oğlu Fatih Olcay'ın saat 02.00 sıralarında kendisini aradığını anlattığı belirtilirken, "Şu an El Bab'dayız. Durum çok karışık. Nereye gittiğimizi bilmiyoruz. Hakkını helal et" dediği kaydedildi. Baba Ramazan Olcay'ın, oğlunun kendisinden ilk defa helallik aldığını söylediği belirtildi.

Bekar olan şehit Fatih Olcay'ın 1 yıl önce askerlik görevini tamamladıktan sonra uzman Onbaşı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'ne katıldığı belirtildi. Şehit Fatih Olcay'ın Diyarbakır’da askerde olan kardeşi Ferhat Olcay'ın terhisine 28 gün kaldığı ve onun da uzman asker olmak için başvurduğu kaydedildi.
Allah cc KAHHAR ismiyle düşmanlarımızı kahreylesin...
Hakkını bizlere Helal Et Şehit Kardeşimiz.. .
Bizim haklarımız zaten helal sana...

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak; Şehidimiz, kardeşimiz, çocuğumuz, hemşerimiz, Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimiz Piyade Uzman Onbaşı Fatih Olcay(23)’a Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Çay Karacaören’li hemşerilerimize, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

#FıratKalkanı #AfyonkarahisarŞehit #ÇayKaracaörenŞehit #TerörüLanetliyoruz #ŞehitlerÖlmez #Boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler