Haberler


Resmi Büyüt

HOCALAR'LI ŞEHİDİMİZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.!
19.12.2016

Kayseri'deki 17.12.2016 tarihindeki bombalı araçlı terör saldırısında şehit olan 14 askerden komando er 20 yaşındaki Kamil Tunç'un cenazesi, memleketi Afyonkarahisar'ın Hocalar İlçesi'nde yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı törenin ardından toprağa verildi.

Şehit Cenazesine Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu , Afyonkarahisar Vali'si Aziz Yıldırım , Emniyet Müdür'ü Fahrettin Şen , Ak Parti Milletvekilleri Ali Özkaya , Hatice Dudu Özkal , MHP Miletvekili Mehmet Parsak , CHP Milletvekili Burcu Köksal ,Ak Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven , CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan , MHP İl Başkanı Raşit Demirel , İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel , Afyon Belediye Başkanı Burhanettin Çoban , Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Akharım Belediye Başkanı Eşref Ünsal'ın yanı sıra tüm İlçe ve Belde Belediye Başkanları , Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şahin Kılıçaslan ,tüm Askeri Erkan ve onbinlerce vatandaşlar katıldı. Afyonkarahisar Müftüsü Şükrü Kabukçu'nun kıldırdığı cenaze namazını Merkez Camii'nin önündeki meydanın hınca hınç dolması nedeniyle bazı vatandaşlar çevredeki belediye lokali, dükkanlar ve meydanın yanındaki tuvaletin damına çıkarak saf tuttu. Meydanı gören balkonlarda da kadın ve erkeklerin saf tuttuğu görüldü.

Anne Hamiyet Tunç'un rahatsızlandığı ve hastanede olması nedeniyle katılamadığı törende, şehidin teyzesi, "Annen nasıl dayanır Kamil'im? Kalkıver kuzum, teyzem, ne olur kalkıver" diye tabuta sarıldı.Öğle namazı sonrası camiden çıkan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, baba İsmail Tunç'a, "Metanetli olun, inşallah o hepinize şefaatçi olacak. Yüce rabbimiz 'Şehitlere öldü demeyiniz' diyor. O ölmedi, aramızda, merak etmeyin" dedi. Bakan Eroğlu'na sarılarak gözyaşı döken baba Tunç, "Allah yavrumun canını alacağına benimkini alsaydı" dedi.

Şehit komando er Kamil Tunç, Afyonkarahisar'ın son 10 günde 2'nci, son 1.5 yılda ise 22'nci şehidi oldu.

Hakkını bizlere Helal Et Şehit Kardeşimiz..
Bizim haklarımız zaten helal sana...
Allah cc KAHHAR ismiyle düşmanlarımızı kahreylesin...

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak; Şehidimiz, kardeşimiz, çocuğumuz, hemşerimiz, Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimiz Sıhhiye Komando Er Kamil Tunç(20)’a Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Hocalar’lı hemşerilerimize, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

#Kayseri #AfyonkarahisarŞehit #TerörüLanetliyoruz #ŞehitlerÖlmez #Boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com


Diğer Haberler