Haberler


Resmi Büyüt

AFYONKARAHİSAR HOCALAR İLÇESİNE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ.!
17.12.2016

17 Aralık 2016 Cumartesi Kayseri’de General Vecihi Akın Kışlası'ndan sabah saat 08.45 sıralarında Talas Bulvarında Zincidere Komando Tugayı'ndan Özel halk otobüsüyle çarşı izni için yola çıkan erlerin otobüsüne yapılan bombalı araçlı saldırıda şehit olan 14 askerden Sıhhiye Komando Er Kamil Tunç(20)’un acı haberi Afyonkarahisar’ın Hocalar İlçesi’nde oturan ailesine ulaştı. Acı haberi alan anne ve baba fenalaşarak hastaneye kaldırıldı

Şehit Komando Er Kamil Tunç’un ailenin 2 çocuğundan küçüğü olduğu ve 4 ay önce askerlik görevine başladığı belirtildi. Samsun’da acemi birliğini tamamladıktan sonra Kayseri Komando Tugayı’nda askerlik görevini sürdüren Kamil Tunç’un sözlü olduğu kaydedildi.

Şehidin ablası Emine Yalçın haberi alınca sinir krizi geçirdi. Eve gelen yakınları ve komşular şehidin ablasını sakinleştirmeye çalıştı. Şehidin halası Şennaz Yaşar, evin önünde ağlayarak feryat etti. Dedesi Mehmet Yıldırım, "Ben senin düğününe gelecektim. Şahadetine mi gelecektim?" diye gözyaşı döktü. Şehidin baba evi ve bulunduğu sokak Türk bayraklarıyla donatıldı. Komşular ve yakınları şehidin baba evine akın etti.Şehit komando er Kamil Tunç’un askere gitmeden eczanede kalfa olarak çalıştığı ve 2 ay önce dağıtım izni için memleketine geldiği belirtildi.

Şehidimiz Tunç'un cenazesi yarın öğle namazına müteakip Hocalar ilçesinde düzenlenecek törenle toprağa verileceği bildirildi.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak; Şehidimiz, kardeşimiz, çocuğumuz, hemşerimiz, Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimiz Sıhhiye Komando Er Kamil Tunç(20)’a Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Hocalar’lı hemşerilerimize, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Allah cc KAHHAR ismiyle düşmanlarımızı kahreylesin...
Hakkını bizlere Helal Et Şehit Kardeşimiz.. .
Bizim haklarımız zaten helal sana...

#Kayseri #AfyonkarahisarŞehit #TerörüLanetliyoruz #ŞehitlerÖlmez #Boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler