Haberler


Resmi Büyüt

KOMŞUMUZ ÇAY İLÇESİNE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ.!
07.12.2016

Suriye’nin El-Bab bölgesinde 07.12.2016 tarihindeki Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yönelik yapılan saldırıda 1 asker şehit olmuş, 6 asker ise yaralanmıştı. Şehit askerin Afyonkarahisar’ın Çay ilçe nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Ahmet Şahin’in (26) acı haberi memleketine ulaşmasıyla baba evinde büyük acı yaşanıyor.

Şehit Şahin’in yaklaşık 6 aylık evli olduğu ve eşi Şeyma Şahin’in de, şehidin sınır ötesi operasyonu katıldığı için kocasının ailesi ile birlikte Çay ilçesinde olduğu belirtildi. Şehit Şahin’in asıl görev yerinin ise Kayseri olduğu ve geçici görev ile Fırat Kalkanı Harekatına katıldığı bildirildi.Diğer yandan, şehidin kardeşi Mahmut Şahin’in de Erzurum’da Jandarma Astsubay olarak görev yaptığı aktarıldı.

Şehidimiz Şahin yarın 08.12.2016-Perşembe 9.30’da Gaziantep'te Yapılacak Askeri Törenden Sonra Askeri Uçak İle Afyonkarahisar’a gönderilmesinin ardından saat:14.00’de Çay İlçe Meydanında Kılınacak Cenaze Namazı ve Askeri Tören’den Sonra Çay İlçe Mezarlığında Defnedilecektir.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak; Şehidimiz, kardeşimiz, çocuğumuz, hemşerimiz, Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Ahmet Şahin’e Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Çay’lı hemşerilerimize, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Allah cc KAHHAR ismiyle düşmanlarımızı kahreylesin...
Hakkını bizlere Helal Et Şehit Kardeşimiz.. .
Bizim haklarımız zaten helal sana...

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler