Haberler


Resmi Büyüt

10 KASIM MESAJI...
10.11.2016

Milletimizin büyük fedakarlıkla yürüttüğü tam bağımsızlık mücadelesinde milletimize Baş Komutanlık sıfatıyla komutanlık yapan Büyük devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 78. yıldönümünde rahmetle yad ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk milletimizin tarihinde çıkardığı büyük liderlerden biridir. Askeri becerileri, liderlik ve devlet adamlığı vasıfları ile Balkan Savaşları'nda, Trablusgarp'ta ve Çanakkale'de büyük başarılar göstermiş, İngiliz gemilerinin demirlediği İstanbul'dan hüzünle ayrılıp Anadolu'ya geçmiş, burada örgütlediği milli mücadelemizi milletimizin desteğiyle başarıya ulaşan Gazi Mustafa Kemal, üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak, milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı İstiklal Harbimizi, 1923'te Ankara'da Cumhuriyeti kurarak zafere ulaştıran ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için gayret etmiştir.

10 Kasım 1938 günü saat 09:05'te yaşamını yitiren Mustafa Kemal Atatürk'ün anısına düzenlenen; onun yurtseverliği, inkılap ve ilkelerinin anlatıldığı, radyo ve televizyonda Atatürk'ün konuşmalarının kendi sesinden dinletildiği, Atatürk'le ilgili filmlerin gösterildiği "10-16 Kasım Atatürk anma Haftası" olarak etkinlikler düzenlenmektedir.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak; Kurtuluş savaşımızın Başkomutanı,Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'in vefatının 78. Yıl dönümünde,silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyoruz.

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler