Haberler


Resmi Büyüt

ONBİNLER ŞEHİDİMİZİ KALBİNE GÖMDÜ.!
01.11.2016

Hakkari Çukurca Güvendağı bölgesinde 31.10.2016 tarihinde sabah saatlerinde Hain Terör Örgütü PKK’lı teröristlerle girilen silahlı çatışmada Şehitlik mertebesine ulaşan Piyade Uzman Çavuş Nuri Başaran (26) cenazesi memleketi Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesi Yıldırım Mahallesi'ndeki baba evinden helallik alındıktan sonra ambulansla merkez Çarşı Camii önündeki meydana getirildi. Tören öncesi şehidin Türk bayrağı sarılı tabutu masaya konuldu. düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğunu uğurlandı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım, Afyonkarahisar milletvekilleri Ak Partili Ali Özkaya, CHP'li Burcu Köksal, MHP'li Mehmet Parsak, Bolvadin Belediye Başkanı Ak Partili Fatih Kayacan, Afyonkarahisar ve Bolvadin protokolunun yanı sıra yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı cenaze töreni öncesi şehidin babası Sait Başaran, "Biz zaten acımızla uğraşıyoruz, lütfen çekmeyin" diye gazetecilerden görüntü almamalarını istedi.

Şehidin özgeçmişinin okunması sırasında kız kardeşi Esra Başaran, "Hayatımız söndü" diye gözyaşı döktü, erkek kardeşi Nadir Başaran ise ayakta durmakta güçlük çekti. Şehidin annesi Hatice Başaran cenaze namazı başlamadan Türk bayraklı tabuta sarılarak ağladı. Tören sonrası İl Müftüsü Şükrü Kabukçu cenaze namazını kıldırdı. Bekar olan şehit Başaran kılınan cenaze namazının ardından askerlerin ve vatandaşların omuzlarında son yolculuğuna Bolvadin Şehitliği'ne getirilerek toprağa verildi.

Baba Sait Başaran'ın at arabasıyla taşıyıcılık yaparak okuttuğu Şehit Nuri Başaran'ın, üniversitede öğrenim gören 2 kardeşinin eğitimine maddi destek sağladığı belirtildi. Şehit Piyade Uzman Çavuş Nuri Başaran 18 Mart 2013'te Isparta Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Dağ Komando Okulu Kurslar Tabur Komutanlığı'nda temel eğitimini tamamlayıp, 19 Mart'ta piyade uzman çavuş olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'ne katıldı ve Hakkari Dağ ve Komando Tugayı 5'inci Dağ ve Komando Tabur Komutanlığı 2'nci Komando Bölük Komutanlığı emrine atandı. Şehit Başaran Bolvadin'in son 1 yılda 3'üncü şehidi oldu.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak; Şehidimiz, kardeşimiz, çocuğumuz, hemşerimiz, Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Nuri Başaran’a Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Bolvadinli hemşerilerimize, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Allah cc KAHHAR ismiyle düşmanlarımızı kahreylesin...
Hakkını bizlere Helal Et Şehit Kardeşimiz.. .
Bizim haklarımız zaten helal sana...

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.comDiğer Haberler