Haberler


Resmi Büyüt

ÇAY KARACAÖRENLİ ŞEHİDİMİZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.!
01.11.2016

Hakkari Çukurca Güvendağı bölgesinde 31.10.2016 tarihinde sabah saatlerinde Hain Terör Örgütü PKK’lı teröristlerle girilen silahlı çatışmada Şehitlik mertebesine ulaşan Piyade Uzman Çavuş Fatih Ak(25) memleketi Afyonkarahisar'ın Çay ilçesi Karacaören kasabasındaki düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Cenazenin belde meydanına getirilmesinin ardından öğle namazında tören düzenlendi. Törene, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar milletvekilleri Ali Özkaya, MHP'li Mehmet Parsak ve CHP'li Burcu Köksal, Vali Aziz Yıldırım, kent protokolu ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı. İl Müftüsü Şükrü Kabukçu'nun helallik aldırmasının ardından cenaze namazı kılındı. Namaz sonrası bir süre tören mangasının taşıdığı şehidin Türk bayrağına sarılı cenaze, daha sonra vatandaşlar omuzladı.
Şehit Ak’ın cenazesi kılınan cenaze namazının 5 Ağustos’ta şehit olan ve aynı köylü olan Mehmet Esen’in yanına defnedildi.Öte yandan 2 şehidin de ortaokuldayken okul arkadaşları olduğum öğrenilirken, Fatih Ak'ın ayrıca 2 ay önce nişanlandığı da belirtildi.

Şehidin annesi Fadime Ak da oğlu için “Ah kuzum ah, yedi köpekler. Yedi köpekler seni kuzum. Allah’ın verdiği canını köpekler aldım kuzum. Fatih’in canım kuzum” diye ağıtlar yaktı.
Şehidin babası Ramazan Ak, "Şehidim gülüyor, bak şehidim gülüyor. Vallahi ben gururluyum, şehidim gülüyor. Yavrum gülüyor, ben gururluyum. Vatan sağ olsun" dedi.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak; Şehidimiz, kardeşimiz, çocuğumuz, hemşerimiz, Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Fatih Ak’a Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Çay ilçesi Karacaörenli hemşerilerimize,Türk Silahlı Kuvvetleri ile Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Allah cc KAHHAR ismiyle düşmanlarımızı kahreylesin...
Hakkını bizlere Helal Et Şehit Kardeşimiz.. .
Bizim haklarımız zaten helal sana...

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler