Haberler


Resmi Büyüt

AFYONKARAHİSAR-ÇAY ŞEHİDİNİ UĞURLADI.!
05.09.2016

02.09.2016 Cuma günü Ağrı Doğubayazıt İlçesi'nde operasyondan dönen askeri birliğe PKK'lı teröristlerce ateş açılması sonucu çıkan çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş 28 yaşındaki Gökhan Şengül(28)'ın cenazesi, 05.09.2016 Pazartesi günü memleketi Afyonkarahisar'ın Çay ilçesine bağlı Akkonak beldesinde düzenlenen öğle namazına müteakip binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninin ardından silah arkadaşları ve cemaatin omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı.

Helallik alınması sırasında şehidin annesi Emine, babası Zeki, erkek kardeşi Göksel Şengül ile ablaları Zehra Soylu ve Müzeyyet Elibol sinir krizleri geçirdi. şehidin ablası Zehre Soylu’nun tabuta sarılarak, “Kuzum bizi kimse yıldıramaz. Canım kardeşim ben seninle guru duyuyorum. Canım kardeşim ölmedi, ölmez kardeşim kardeşim. Ölmeyiz biz canım kardeşim, kardeşim kardeşim…” diye ağıt yakması herkesi kahretti.

Cenaze töreni boyunca şehidin 7 aylık hamile eşi Merve Şengül ambulans içerisinde eşine karşı son görevini yerine getirdi. Sağlık görevlileri hamile olan şehit eşinin ambulanstan inmesine izin vermezken, kendisini sürekli olarak kontrol altında tuttular.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) Yönetimi olarak; Kahraman Şehidimiz Hemşerimiz Piyade Uzman Onbaşı Yunus Emre Aral’a Allah’tan rahmet, ailesine ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabırlar dileriz.

YÂRAB…Düşmanlarımızı KAHHAR sıfatınla kahr ü perişan eyle...Cennet vatanımıza ve istiklâlimize göz diken hainlere ve işbirlikçilerine fırsat verme YÂRAB…

#şehit #terörülanetliyoruz

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler