Haberler


Resmi Büyüt

AFYONKARAHİSAR SİNANPAŞA ŞEHİDİNİ UĞURLADI.!
04.09.2016

02.09.2016 Cuma günü Hakkari'nin Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürülen operasyonda şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Yunus Emre Aral(22)'ın cenazesi, 04.09.2016 Pazar günü memleketi Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Taşoluk beldesinde düzenlenen öğle namazına müteakip binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninin ardından silah arkadaşları ve cemaatin omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze töreninde Şehidin annesi Kıymet, babası Ali, Kayseri’de vatani görevini yapan erkek kardeşi Harun Aral ile birlikte nişanlısı Sultan Çalışkan ve diğer aile üyeleri ambulansa tek tek binerek tabuta sarıldılar. Bu sırada baba Aral, aile üyelerini ağlamamaları ve metanetli olmaları konusunda uyardı. Ardından şehidin naaşı törenin yapılacağı belde meydanına götürüldü.Cenaze töreninde şehit babası Ali Aral, PKK'lı teröristler için şu sözleri söyledi: “Bu itler duysunlar, bir tane Yunus şehit olduysa binlerce, on binlerce Yunus, Ali, Hasan ve Mehmet arkasında hazırdır.” dedi ve ekledi "Çekin kardeşim çekin. Bugün düğünümüz var, şerefsizlere inat. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın. Benim canım da feda olsun, binlercesi bu vatana feda olsun." dedi.

Öte yandan Şehit Piyade Uzman Onbaşı Yunus Emre Aral'ın 11 gün sonra düğün yapacağı öğrenildi.Şehit Aral'ın 4 kardeşi bulunduğu ve erkek kardeşinin Kayseri Birinci Komando Tugayında er olduğu bildirildi.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) Yönetimi olarak; Kahraman Şehidimiz Hemşerimiz Piyade Uzman Onbaşı Yunus Emre Aral’a Allah’tan rahmet, ailesine ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabırlar dileriz.

YÂRAB…Düşmanlarımızı KAHHAR sıfatınla kahr ü perişan eyle...Cennet vatanımıza ve istiklâlimize göz diken hainlere ve işbirlikçilerine fırsat verme YÂRAB…

#şehit #terörülanetliyoruz

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler