Haberler


Resmi Büyüt

AFYONKARAHİSAR ŞEHİDİNİ UĞURLADI.!
29.08.2016

Şırnak Cizre’de 26.08.2016 Cuma günü sabah saatlerinde terör örgütü PKK tarafından bomba yüklü araçla İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvet Grup Amirliği'ne gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Mehmet Dama (32)'nın cenazesi, 28.08.2016 Pazar günü memleketi Afyonkarahisar’da öğle namazına müteakip binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninin ardından silah arkadaşları ve cemaatin omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı.

Evli olan şehit Mehmet Dama'nın Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Fen Edebiyet Fakültesi Fizik Bölümü'nden mezun olduktan sonra Trabzon Polis Meslek Yüksekokulu'na kayıt yaptırdığı ve 2010 yılında mezun olduğu ifade edildi. Van ve Aydın'da görev yapan Dama'nın şehit olduğu Cizre'de geçtiğimiz ay Haziran ayında göreve başladığı ve 2 aydır bölgede görev yaptığı öğrenildi. Şehit Mehmet Dama'nın 3 yaşında erkek bir çocuğu olduğu öğrenildi.

Şırnak Cizre'de gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Mehmet Dama'nın eşi Sümeyra Dama, babasının tabutu başına gelen 2,5 yaşındaki oğluna "Bak baban burada sev onu oğlum, öp oğlum baban orada. Sen şehidin oğlusun, biz şehit ailesiyiz annem ağlamayacağız, düşmanlarımızı sevindirmeyeceğiz. Baban da böyle olmasını isterdi" demesi herkesi gözyaşlarına boğdu.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, taziyede bulunmak için şehidin ablası Fadime Özpunar'a sarıldığında ise şu ibretlik sözler Özpunar'ın ağzından döküldü:"Vatan sağolsun, arkasında 9 yeğen daha yetişiyor. İnşallah 9 tane daha yetişiyor, intikamını alacağız vatan sağolsun, şehitler ölmez."

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) Yönetimi olarak; Kahraman Şehidimiz Hemşerimiz Mehmet Dama’ya Allah’tan rahmet, ailesine ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabırlar dileriz.

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler