Haberler


Resmi Büyüt

İSTANBUL'DAKİ PATLAMAYI ŞİDDETLE KINIYORUZ.!
29.06.2016

28 Haziran 2016 salı günü İstanbul Atatürk Havalimanı'nda Dış Hatlar Terminali'nde dün akşam saat 21.22 sıralarında dış hatla gidiş, dış hatlar geliş ve havalimanının otoparkı olmak üzere 3 ayrı noktada patlama meydana geldi.

 İddiaya göre dış hatlar geliş terminalinde canlı bombalardan ilki kendini havaya uçurdu. Bu patlamanın hemen ardından üst katında bu kez 2 terörist ellerindeki otomatik silahlarla içeri girip ateş açtı. Teröristlere polis ateşle karşılık verdi. Görevli bir polis teröristlerden birini vurdu. Yere düşen terörist kısa bir süre sonra üzerindeki düzeneği patlattı. Silahla ilerleyen üçüncü terörist de bu patlamadan kısa bir süre sonra bir alt katta kendini havaya uçurdu. Patlamanın ardından, olay yerine özel harekat ve bomba imha ekibi ile çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Yaralılar hastanelere sevk edilirken son açıklamalara göre 2'si polis 42 kişi hayatını kaybetti, 239 kişi de yaralandığı belirtilmiştir.

Bu üzücü bilanço hepimizi derinden yaralamıştır. Ülkemizin huzur ve istikrarını bozarak kargaşa ortamı yaratmayı amaçlayan bu haince saldırılar yine milletimizin birlik ve beraberliği sayesinde bertaraf edilecektir.

Yaşanan bu terör saldırıları Türkiye’yi yeniden karanlık bir sürece doğru götürmeyi amaçlamaktadır. Bu hain saldırılar hiçbir zaman hedefine ulaşamayacak ve milli berberliğimizi bozamayacaktır.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak; Ülkemizin güvenliği, toplumun huzuru için vazifeleri başında ve vatani görevlerini ifa ettikleri sırada şehit düşen güvenlik görevlilerimize ve bu müessif olayda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve Milletimize başsağlığı diliyoruz.

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://www.google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı19…87
boldava@gmail.com

Diğer Haberler