Haberler


Resmi Büyüt

BOLVADİN BELEDİYESİ İKİ YILLIK FAALİYET ROPORU YAYINLADI.!
22.06.2016

Bolvadin Belediyesi tarafından, 1 Nisan 2014 ile 1 Nisan 2016 tarihleri arasındaki faaliyetleri tanıtan bir rapor yayınlandı.
"Bize durmak, yorulmak yakışmaz" sloganı ile yayınlanan raporda, başta şehirleşme ve imar konusunda yapılanların, istişare, beraberlik ve dayanışma duygusu ile gerçekleştiği, sıcak asfalt tretuvar ve bordür çalışmalarında, bir önceki beş yılda yapılanlarla son iki yılda yapılanların kıyaslaması dikkat çekti. Ayrıca temiz su ve kanalizasyon hattı ile doğalgaz çalışmalarındaki rakamlar çarpıcı bulundu.

Horan parkına yapılan oyun grupları ve temalı masal parkı ile Horan parkının; yapılan aydınlatma, ahşap merdivenler, sağlıklı yaşam parkuru gibi iyileştirme çalışmaları ile bölgenin göz bebeği haline geldiği vurgulandı.

Bundan başka bölgesel hayvan pazarı, Karayokuş kum ocağı, yeni nikâh salonu gibi düzenlemelerin şehrin ve insanımızın ihtiyaçları için önemine değinildi ve Eber gölü ile Kırkgöz köprüsünün yeniden buluşmasını sağlayacak projenin bölgeye ekonomik ve sosyal hareketlilik getireceği, kültürel ve tarihi güzelliklerimize canlılık katacağı ifade edildi.

Sözü edilen raporda ayrıca, Heybeli Termal Tesislerinin, emsalleriyle rekabet edecek hale gelmesini teminen bir takım iyileştirme çalışmalarının yapıldığı ve 1000 metrekarelik bir alanda yapılacak tesisle, jeotermal suyun kontrol altına alınarak suyun boşa akmasının önleneceği, bunun yanında Heybeli'de 26750 metrekarelik alanın ısıtılmasının sağlanacağı, bu konuda AFJET'den destek alındığı ve Heybeli'nin yıllarca ihtiyacını karşılayacak olan projenin ihale aşamasına getirilmesine çalışıldığı belirtildi.

Bundan sonra üç aylık periyotlar halinde "faaliyet raporu" yayınlanacağı ifade edildi.

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler