Haberler


Resmi Büyüt

ONBİNLERCE BOLVADİNLİ ŞEHİDİNİ KALBİNE GÖMDÜ..!
21.05.2016

Acımız büyük ve yüreğimiz buruk...

Kayseri Komanda Taburu’nda görevli iken geçici görevle Mardin Nusaybin'e gönderilen 19 Mayıs 2016 Perşembe günü Pkk terör örgütü tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesiyle haince şehit edilen Piyade Uzman Çavuş Hasan Basri TEK (28) Bolvadin ilçemizde 20.05.2016 Cuma günü öğle namazına müteakip Bolvadin şehitliğinde toprağa verildi.

Baba ocağına getirilen şehidimiz Helallik alınmasının ardından tören için Çarşı Camii önünde hazırlanan tören alanına getirildi. Cenaze namazına Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf GÜNER, Bolvadin Kaymakamı Ayhan AKPAY, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Gökhan İsmet GÜLMEZ, İl Genel Meclis Başkanı Salih SEL,Bolvadin Belediye Başkanı Fatih KAYACAN, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkan Vekili Atilla KOCABAŞ, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa SOLAK’ın yanı sıra yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Cenaze Namazını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ kıldırmasının ardından yarının Berat Kandili olduğunu da hatırlatan Görmez, şehitlerin Türk halkının beratı olması duasında bulundu ve şehidin herkese hakkını helal etmesini diledi. Üç kez "Şehidim hakkını helal et bize" diyen Görmez´e, cenazeye katılanlar, "Amin" diyerek karşılık verdi. Görmez'in kıldırdığı cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlanan şehit TEK, uzun süre Bolvadinlilerin omuzlarında taşındı. Cenazenin taşınması sırasında halk cenazeye Türk bayraklarıyla eşlik etti. "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK" sloganları attı. Öte yandan, cenaze töreni sonrası tören mangası ilçede “vatan sana canım feda" ve "her şey vatan için’ sloganları arasında uygun adım yürüyüş yaptılar. Askerlerin bu davranışı törene katılan ilçe halkı tarafından büyük alkış aldı.

Cenazede Anne ve Kardeşlerinin feryat ve sözleri içimizi sızlattığı sırada tabutun başına gelen anne Zehra TEK, "Ne güzel Anneler Günü hediyesi ettin sen bize. Bu muydu hediyen bize, bu muydu kuzum" diyerek tabuta kapandı. Tabuttan güçlükle uzaklaştırılan anneden sonra tabutun başına kardeşi Emre Tek geldi. Ağabeyinin şahadet haberi üzerine vatani görevini yaptığı Manisa Kırkaağaç’taki birliğinden izinli gelen Emre Tek de Türk bayrağına sarılı tabutu sarılıp öpen Emre TEK, "Gitme abim" diye feryat etti.Sık sık tabutu öpen şehidin kız kardeşi Elif ÇAKAN, "Gitme n’olursun mis kokulum gitme, nur yüzlüm, mis kokulum ne olur gitme" diye ağıt yaktı.”

Bolvadin Şehitliği'nde toprağa verilen Hasan Basri TEK'in, bekar olduğu belirtildi. Babası İhsan TEK'i 10 yıl önce kaybeden TEK, Kayseri'den Nusaybin'e geçici görevle gönderilmişti. Bolvadin'e en son 7 ay önce geldiği ifade edilen TEK, iki yıldır Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görevliydi. TEK, Afyonkarahisar'ın son 1 yılda 9'uncu, Bolvadin'in ise 2'nci şehidi oldu.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak; Şehidimiz, kardeşimiz, çocuğumuz, hemşerimiz, herşeyimiz Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Hasan Basri TEK’e Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Bolvadinli hemşerilerimize,Türk Silahlı Kuvvetleri ile Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Allah cc KAHHAR ismiyle düşmanlarımızı kahreylesin...
Hakkını bizlere Helal Et Şehit Kardeşimiz.. .
Bizim haklarımız zaten helal sana...

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler