Etkinlikler


Resmi Büyüt

VAKFIMIZ YAYINI HEMŞEHRİLERİMİZE TANITILDI.
23.11.2009

VAKFIMIZ YAYINI
“BOLVADİN BİLİM, SANAT, SİYASET, DİN ADAMI VE YÖNETİCİLER” KİTABI, BİR KÜLTÜR ENVANTERİ OLARAK HEMŞEHRİLERİMİZE TANITILDI.

Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı değerli hemşerimiz İbrahim Ulvi Yavuz tarafından hazırlanan “Bolvadinli Bilim, Sanat, Siyaset, Din Adamı ve Yöneticiler” isimli kitabın tanıtımı, 22 Kasım 2009 tarihinde Ankara’daki Bolvadin evinde yapıldı.
Hemşehrilerimizin yoğun ilgi gösterdikleri tanıtım toplantısında Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Sayın İbrahim Ulvi Yavuz kitabını hemşehrilerimiz için imzaladı.Hemşehrilerimizin kitap hakkında övgü dolu eleştirilerini alan yazar İbrahim Ulvi Yavuz ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade etti.
300’den fazla hemşerimize ait biyografilerin bulunduğu eserde, 110 İş Adamı-Yönetici, 85 Sanatkâr (Şair, Yazar, Gazeteci, Ressam, Müzisyen, Hattat) 9 Politikacı, 23 Belediye Başkanı, 56 Akademisyen, 31 Din Adamı yer alıyor. Saygıdeğer hemşerimiz İbrahim Ulvi Yavuz’un beş yılı aşan emeği ve araştırması sonucu hazırlanabilen bu eser, Bolvadinli olmanın sorumluluğunu da açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Kitapta yer alanların % 20’sinin ahirete intikal büyüklerimiz olduğu ve kendilerinden beklenen görev ve sorumluluğun idraki içinde Bolvadin’e hizmet ettikleri de ayrı bir gerçek ...
Bu eser, bir kültür mirası olarak gelecek nesillere aktarılmalıdır.Ayrıca, içinde yer alacak Bolvadinli sayısını her geçen gün artırmak ve kitabı yeni baskılarıyla dostlarımıza ve hemşerilerimize duyurmak ve böylece Bolvadin’imizi gereği gibi tanıtmak, her Bolvadinlinin görevi olmalıdır.

Fotograflar için tıklayınız

Diğer Etkinlikler