Haberler


Resmi Büyüt

YAŞLILAR HAFTASINI KUTLARIZ.!
21.03.2016

Ülkemizde her yıl 18–24 Mart tarihleri arası "Yaşlılara Saygı Haftası" olarak kutlanmaktadır.

Yaşlılarımız; hayat tecrübelerini bugüne taşıyarak daha ileri bir toplum olmamıza katkı sağlayan, kültürümüzün ve değerlerimizin yegâne koruyucularıdır. Toplulumuzun aynası, yaşayan tecrübe abideleri olan ve geleceğe şekil verecek olan gençleri yetiştirmekle yarınlarımızın teminatı olan yaşlılarımızın hak ettiği bakım ve saygıyı görmesini sağlamak toplum olarak hepimizin sorumluluğudur.

Rahmet ve bereket vesilesi ihtiyarların varlıklarından rahatsız olmak, hele de kendilerini evlatlarının hayatına feda eden anne ve babaları yaşlılıklarında yalnız bırakmak, onlardan sıkılıp bir şekilde kurtulmaya çalışmak hiçbir müslümana ve insanlığa yakışmayacak çirkin davranışlardır. Bu şekilde haklarını ödeyip, rızalarını kazanmamız ve hayır dualarını almamız mümkün değildir. Onların yeri çocuklarının, torunlarının yanı olmalıdır. Onlar son zamanlarını çocuklarının şefkatli kollarında, torunlarının cıvıltıları arasında geçirmelidir.

Sevgili Peygamberimiz (s.a.s.) bir hadis-i şeriflerinde; "Herhangi bir genç, yaşından dolayı bir ihtiyara hürmet ederse, Allah Teâlâ da, yaşlılığında ona hizmet edecek kimseler halk eder" (Riyâzu's-Sâlihîn,1,391) buyurmuştur.

Mevlana demiştir ki;”Gençlerin aynada göremediklerini, yaşlılar bir tuğla parçasında okurlar”

Büyüklerimize saygı ve hürmet göstererek, her türlü hizmetlerine seve seve koşarak çocuklarımıza, gençlerimize güzel örnek olmak zorundayız. Hiçbir zaman unutmayalım ki, büyüklere saygı göstermeyenler, küçüklerden saygı göremezler.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı(BOLDAV) olarak; tüm büyüklerimizin "Yaşlılar Haftasını" kutluyor, ömürlerinin her gününü, her dakikasını sağlıkla, mutlulukla ve sevdikleriyle beraber geçirmelerini diliyor, saygılarımızı sunuyoruz.

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://www.google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı19
boldava@gmail.com

Diğer Haberler