Haberler


Resmi Büyüt

BOLDAV HEMŞEHRİMİZ AFYON MV.SN.HATİCE DUDU ÖZKAL'I
28.12.2015

TBMM'DE ZİYARET ETTİ.!Bolvadinliler Dayanışma Vakfı(BOLDAV) Yönetim Kurulu üyeleri adına Yahya PEKTAŞ, Mustafa AÇIKGÖZ ve Hikmet KELEKÇİ’den oluşan heyet, Afyonkarahisar Milletvekili hemşehrimiz Hatice Dudu ÖZKAL’ı TBMM’deki makamında ziyaret etti.

Çok sıcak ve samimi bir ortamda yapılan bu ziyarette Milletvekilimizin eşi değerli hemşehrimiz Avukat Mustafa ÖZKAL ile birlikte Afyonkarahisar ilimizden iki misafir de hazır bulundu.

Vakfımız yayınlarından “BOLVADİN ANSİKLOPEDİSİ” ile “BOLVADİN’İN YAŞAYAN ÇINARLARI” adlı eserler Milletvekilimize takdim edildi. Vakıf Başkanımız Yahya PEKTAŞ, kısaca bu kitaplar hakkında bilgi verdikten sonra Bolvadin Kestemet Mezarlığının “Kestemet Şehitliğine” dönüştürülmesi ve bu konuda Milli Savuma Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı nezdinde yapılan girişimleri ve yazışmaları aktardı.

Sn.Vekilimiz, hem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Dinar’lı hemşehrimiz Mustafa TARLACI’dan, hem de aynı Bakanlık Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanı Gamze AYRIM’dan konu hakkında telefonla bilgi alıp bu çalışmaya destek vermeleri yönünde talepte bulundu. Ayrıca Milli Savuma Bakanlığı İnşaat ve Emlak Daire Başkanı Tümgeneral Mustafa OĞUZ’u da telefonla arayan Sn.Vekilimiz, Milli Savunma Bakanlığı’nın, Kestemet Şehitliği ya da Kestemet Anıtı düzenlenmesi yönünde Bakanlıklarının destek ve katkılarını talep etti ve Sakarya Meydan Muharebesi sırasında ,Bolvadin’deki Sahra Hastanesinde tedavileri sırasında ya da şehit olarak hayatını kaybeden 278 askerimize yakışan bir düzenleme beklediklerini belirtti. Daire Başkanı Tümgeneral Mustafa OĞUZ, konuyu tekrar inceleyip Vekilimize bilgi arz edeceklerini söyledi.

Değerli Milletvekili hemşehrimiz Hatice Dudu ÖZKAL’ın, Vakfımızın başlattığı bu çalışmayı desteklemesi ve takipçisi olması başta Bolvadinliler Dayanışma Vakfı(BOLDAV) Yönetimi olmak üzere tüm Bolvadinlileri memnun ettiğini belirterek Sn. Vekilimize; bir kez daha teşekkür ediyoruz.

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987 boldava@gmail.com

Diğer Haberler