Haberler


Resmi Büyüt

BOLDAV?DAN MİLLETVEKİLİ VEYSEL EROĞLU?NA TEBRİK MESAJI
19.11.2015

Afyonkarahisar AK PARTİ Milletvekili ve Orman Ve Su İşleri Bakanı Hemşerimiz Sayın Prof Dr. Veysel EROĞLU; 26.Dönem Milletvekili seçilmenizden dolayı sizlere Bolvadinlilier Dayanışma Vakfı(BOLDAV) Yönetimi olarak; Hayırlı uğurlu olsun dileklerimizi sunar, bu yeni ve zorlu dönemde başarılarınızın devamını dileriz.

ÖZGEÇMİŞ:
Veysel Eroğlu, 18 Ağustos 1948'de Afyonkarahisar Şuhut'ta doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Emine’dir. Öğretim Üyesi Prof. Dr.; İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitirdi. Hollanda’da araştırmalar yaptı. 1984'te doçent, 1991'de profesör oldu. İTÜ İnşaat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Çevre Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanlığı, İSKİ Genel Müdürlüğü, İSTAÇ, KİPTAŞ, BİMTAŞ, HAMİDİYE, İSFALT AŞ, İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ'de Yönetim Kurulu Başkanlığı, İGDAŞ, BEDAŞ, AYEDAŞ, TEMSAN'da Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. DSİ Genel Müdürlüğü yaptı. Su Vakfı kurucusu ve Mütevelli Heyeti Üyesi olup, Dünya Su Konseyi guvernörüdür. 45'i yabancı dilde olmak üzere 350'nin üzerinde ilmi makale, tebliğ ve mesleki teknik raporları ile kitapları yayınlandı.

23. Dönemde Afyonkarahisar Milletvekili seçildi. 60. Hükümette Çevre ve Orman Bakanlığı görevini üstlendi. 61. Hükümette Orman ve Su İşleri Bakanlığı görevine getirildi. 01 Kasım 2015 seçimlerinde Ak Parti 26. dönem Afyonkarahisar 1.sıra’dan tekrar Milletvekili seçilmiştir
İngilizce bilen Eroğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Veysel EROĞLU - Afyonkarahisar Akparti Milletvekili
Orman Ve Su İşleri Bakanı
Adres : ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI
Telefon : +90 (312) 207 6262
E-Posta : veysel.eroglu@tbmm.gov.tr
Web : http://www.veyseleroglu.gen.tr
Twitter: @VeyselEroglu

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987 boldava@gmail.com

Diğer Haberler