Haberler


Resmi Büyüt

AFYONKARAHİSAR EGE İLLERİ 8.TANITIM ETKİNLİĞNDE TANITILACK
12.11.2015

Ege İlleri 8. Tanıtım Sergisi ve Etkinlikleri 12 Kasım Perşembe Günü Saat: 12.00’da Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde başlıyor.

Ege Bölgesi’nde yer alan 8 tane ilin Ankara’da faaliyet gösteren dernek ve vakıflarının bir araya gelmesiyle oluşturduğu ve Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği’nin de kurucu üyesi olduğu EGEM Platformu tarafından 12-15 Kasım tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde Ege İlleri 8. Tanıtım Sergisi ve Etkinlikleri düzenlenecek. Düzenlenecek olan etkinlikte İlimizin de aralarında bulunduğu, Ege Bölgesi illerinin yöresel ve marka değerlerini taşıyan ürünlerinin 4 gün boyunca tanıtımı yapılacak.

Afyonkarahisar ile ilgili çok sayıda tanıtım standının açılacağı fuarda ilimizden, Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyonkarahisar Valiliği başta olmak üzere çeşitli firma ve işletmelerin de stantları yer alacak.

Ege İlleri 8. Tanıtım Sergisi ve Etkinlikleri’nin 12 Kasım Perşembe günü saat 12:00’da yapılacak olan açılış töreninde; hemşehrimiz Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve ilimiz milletvekilleri, diğer illerin bakan ve milletvekilleri, Ankara’daki sivil ve askeri üst düzey bürokratları, akademisyenleri, iş adamları ve seçkin Ege’li konukların hazır bulunacağı beklenmektedir.

Mehteran ekibi konseri, zeybek gösterileri, halk oyunları ile başlayacak olan fuarda, ziyaretçilere açılış günü Afyonkarahisar Belediyesi tarafından kaymaklı ekmek kadayıfı ikramı da yapılacak. Ayrıca etkinlikler kapsamında açılış günü Saat: 17.00’da Afyonkarahisar Ve İlçeleri Dayanışma Derneği tarafından “Afyonkarahisarlılar Gecesi” düzenlenecek. Gecede Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği “AKSAM” tarafından görevlendirilen Türk Halk Müziği sanatçıları ilimizin yöresel türkülerini seslendirirken halk oyunları ekibi ise yöresel oyunlarımızı sergileyerek ilimizin kültürel değerleri de tanıtılmış olacak” dedi.

Fuarın ilimiz için önemli bir tanıtım imkanı olduğunu belirten Özerkan, “Bu fuara gerek Ankara’dan, gerekse Afyonkarahisar’dan tüm hemşehrilerimizin katılımını bekliyoruz.” Diyerek sözlerini bitirdi.

KAYNAK: http://www.afyonprestij.com/afyonkarahisar-baskentte-8-kez-gorucuye-cikiyor/

 

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

 

Diğer Haberler