Haberler


Resmi Büyüt

BAŞARILI ÖĞRENCİLERİMİZ FİNLANDİYA'DAN DÖNDÜ.!
02.10.2015

AB projelerinde ilimiz ve ülkemizde en önde gelen okullarından olan Bolvadin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Finlandiya’dan döndü.

Ulusal ajans tarafından kabul edilip finanse edilen Makina ve Ahşap alanlarında Lasercladdingve Laser uygulamaları proje kapsamında çalışma ziyaretini tamamladılar. Bolvadin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi personeli ve öğrencileri yurt dışında iki haftalık çalışma ziyareti gerçekleştirdiler.

Bu çalışmaya Okul Müdürü Ömer PEKER, Öğretmenler Nuri ÇINAR, Zafer KAYMAKÇI, Yücel HEYBET, Murat GÜRKAN Öğrenciler Zalik YILDIRIM, Hasan Hüseyin ERKOL, Engin YILMAZ, Sedat ÇAMLI, Köksal TAŞAR, Yüksel KARATAY, Mihmandar Orhan ALTUNTAŞ olmak üzere toplam 13 katılımcı Finlandiya Joensuu ilinde bulunan AB en kaliteli Mesleki eğitim kurumu seçilen Joensuu teknik okulunda çalışmalar gerçekleştirdi.

ÖĞRENCİLERİMİZ AVRUPA BİRLİĞİ’NİN TECRÜBE VE BİRİKİMLERİNİ ÖĞRENDİ

Özellikle öğrencilerin çok kısa sürede eğitime adapte oldular, bilgi birikimlerine AB boyutu kattıkları görüldü. Yapılan sosyal aktivitelerle farklı kültürleri tanıma imkanı buldular. Bolvadin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu sene on birinci yurt dışı çalışması yaparak ilimizde ve ülkemizde AB projeleri konusunda en önde gelen kurumlar arasına girdi. Yaptıkları projeler Avrupa Birliği Bakanı tarafından 100 tam puan verilerek alanında kırılması çok güç bir rekora imza attılar.

Okul Müdürü Ömer PEKER; projeye Finansal olarak destek olan Ulusal ajansa teşekkür etti. Onlar sayesinde onlarca öğretmen ve öğrencilerin AB çalışmalarına katılarak bilgi birikimlerine AB boyutunu kazandığını belirten PEKER, “Projemizin hazırlanması ve yürütülmesi aşamalarında bize destek olan Başta İlçemiz Kaymakamlığı olmak üzere, tüm Milli Eğitim personeline sonsuz saygılarımı sunarım” dedi

KAYNAK: http://www.afyonprestij.com/liseli-ogrenciler-finlandiya-gezisinden-dondu/


 

 

 

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler