Haberler


Resmi Büyüt

ASIRLIK ÇINARLAR? ADLI ESER KİTAP OLUYOR.!
01.10.2015

On bin yıllık tarihi geçmişiyle, farklı uygarlıkları barındırmış, yaşamış ve yaşatmış olan “Kadim Şehrimiz Bolvadin’e ve Bolvadinli ye hizmet etmek amacıyla 1987’de kurulan, Bolvadin’in ekonomik, sosyal ve kültürel yönden kalkınmasını ve dayanışmasını sağlamak için imkânlar ölçüsünde, başta eğitim-kültür hizmetleri olmak üzere bugünlere gelen Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV), Bolvadinlilerin ve Bolvadin’i sevenlerin beğeneceğini düşündüğümüz bir eseri daha Bolvadin'imize kazandırıyoruz.

İçinde yaşadığımız, her bir köşesinde acı-tatlı hatıralarımızın olduğu, her bir mahallesinde eş, dost, arkadaş ve akrabamızın bulunduğu, artısı-eksisi ile sevdiğimiz ve içimize sindirdiğimiz Bolvadin’ imizde doğmuş, büyümüş, çalışmış ve saçı-sakalı ağartmış öyle büyüklerimiz var ki, onların hayat tecrübelerinden yararlanmak, görüş ve düşüncelerinden başta gençlerimiz olmak üzere tüm hemşehrilerimizle paylaşmak bizim için önemlidir

Kurucular Kurulu Üyemiz, aynı zamanda Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı 2.Başkanı değerli büyüğümüz İbrahim Ulvi YAVUZ tarafından hazırlanan, ”Bolvadinli Bilim, Sanat, Siyaset, Din Adamı ve Yöneticiler” adlı eseri, 2009 yılında: “İlimden İrfana, Sanattan Siyasete Bir Kültür Beldesi-Bolvadin Ansiklopedisi” eserini de 2014 yılında hemşehrilerimizin ve Bolvadin’i sevenlerin istifadesine sunmuş bulunuyoruz.

Bu kez de inşallah değerli hemşerimiz, eğitimci N.Said EKİCİ hocamız tarafından uzun yıllar bin bir emekle üzerinde çalıştığı “ASIRLIK ÇINARLAR” adlı eserine önceleri kendisinin yönettiği www.bolvadinsevgisi.com  adlı internet sitesinde fotoğraflarını yayımlamaya başlayan Sn.Ekici uzun yıllar tefrika halinde yayımlayarak ”Çınarlarımızın” Bolvadin kamuoyuna tanıtılmasında katkıları olan Bolvadinli hemşerimiz Sadık BOSNALI yönetimindeki Bolvadin 24 Eylül Gazetesi’nden sonra Vakfımız bu değerli çalışmayı kitap olarak Bolvadinlilerin istifadesine sunmayı bir görev bilmiştir.

Birkaçı ahirete intikal etmiş 77 büyüğümüzün hayat hikâyeleri ve yaşadıkları acı-tatlı olaylar hatıralar kısaca hayat tecrübeleri hemşerilerimizin bilgilerine sunuyoruz. Basım hazırlıkları devam eden ve kısa bir süre sonra yayın hayatına Vakfımız tarafından kazandırılacak olan “Asırlık Çınarlar” adlı eseri büyük bir zevk ve beğeniyle okuyacağınızı düşünüyoruz.

Kamuoyuna Duyurulur

  N.SAİT EKİCİ ÖZGEÇMİŞ

   1955 Yılında Bolvadin’de doğdu. Babası, Hacımuratlar’ın Ekmekçi Şevki’nin oğlu Fotoğrafçı Tacettin; annesi, Hacıabdürrahim zâde Ahmet’in kızı Makbule’dir. İlkokulu Atatürk İlkokulu’nda, ortaokulu ve liseyi ise, Bolvadin İmam Hatip Lisesi’nde bitirdi. Yükseköğrenimini Eskişehir Eğitim Enstitüsü’nde bitirerek, Türkçe öğretmeni olarak göreve başladı. Sultandağı İmam-Hatip Lisesi, Yakasenek Ortaokulu, Tınaztepe Lisesi, Diyarbakır- Bismil Lisesi, Özburun Ortaokulu’nda görev yaptı. Son olarak görev yaptığı Bolvadin İmam-Hatip Lisesi’nden, 2007 Yılında emekliye ayrıldı.

   Gençlik yıllarında “Üçhüyük” ve “Kurtbaba” gazetelerinde yöneticilik yaptı. Bolvadin’in mahallî gazetelerinde şiir ve yazıları yayımlandı. Emekli olduktan sonra “www.bolvadinsevgisi.com “ adlı site kurarak, “Bolvadin folkloru” üzerine yaptığı çalışmaları burada yayımladı. Bolvadin’de vefat eden esnafların fotoğrafını araştırdı. Bin iki yüz vefat eden esnafın fotoğrafına ulaşarak; sitesinde yayımladı. Babası rahmetli Fotoğrafçı Tacettin’in zengin arşivinde bulunan, Bolvadin’e ait nostaljik fotoğrafları sitesinde yayımlayarak; tarihe ışık tuttu.

   2011 Yılında, “Hacc Günlüklerim” adlı kitabı yayımlandı. Evli olup, bir oğlu bir kızı vardır.

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler