Haberler


Resmi Büyüt

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI KUTLARIZ..!
30.08.2015

Türk milleti için Ağustos ayı, tarihte çok önemli gelişmelere sahne olmuş kahramanlık destanı ve zaferdir ayıdır. 26 Ağustos 1071'de Malazgirt Ovası'nda Alparslan komutanlığındaki orduyla kazanılan büyük zaferle Anadolu'nun kapıları açılmasıyla başlayan ve Kocatepe'de 26 Ağustos 1922'de başlatılan Başkomutanlık Meydan Muhaberesinin ardından 9 Eylül'de İzmir'de Yunan ordularının denize dökülmesiyle noktalanan Büyük Taarruz sonucunda kazanılmış, bağımsızlık tutkumuzun destanı ve istiklal mücadelemizin son halkası olan 30 Ağustos Zafer Bayramımızın milletçe coşkuyla kutluyoruz.

30 Ağustos 1922 de Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve nice isimsiz kahraman şehitlerimiz kısıtlı imkanlarla verdikleri o olağanüstü mücadele sonunda kazandıkları büyük zaferle, Türk ulusunun yaşadığı toprakların esareti asla kabullenmeyeceğini ve ilelebet Türk yurdu olarak kalacağını dünyaya ilan etmişlerdir.

Genciyle-yaşlısıyla, kadınıyla-erkeğiyle, ülkemizin her bölgesinden birlik-beraberlik içerisinde milletimizin bağrından çıkan kahraman ordumuz, bu savaşta Türk Milletinin gücünü ve cesaretini kanıtlamış, kazandığı bu büyük zaferle tarihe geçmiştir. Bu büyük zafer yeni neslimize çok iyi anlatılmalı aziz milletimizin 30 Ağustos ruhu gençlerimize örnek olmalıdır.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın en içten duygularımızla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve dualarla yad ediyoruz.

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler