Haberler


Resmi Büyüt

BOLVADİNLİLER ANKARA?DA GELENEKSEL İFTARDA BULUŞTU.!
30.06.2015

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV)’nca Ankara’da yaşayan Bolvadinli hemşerilerimiz için düzenlenen Geleneksel olarak verilen iftar yemeği Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 5.Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde hemşerilerimizin büyük katılımıyla gerçekleştirildi.

27 Haziran 2015 Cumartesi günü “28.Geleneksel Boldav İftar” yemeğine; Merkez Valisi Mehmet ODUNCU, Afyonkarahisar eski milletvekili Ahmet KOCA, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Akif ÖZKALDI, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih KAYACAN, Boldav Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Yahya PEKTAŞ ile Boldav Yönetim Kurulu Üyeleri, Mustafa AÇIKGÖZ, Şeref ASLAN, Hikmet KELEKÇİ ve M.Fatih GÖNBE ile birlikte çok sayıda değerli hemşerimizin katılımlarıyla gerçekleştirilen ve Sıcak bir atmosferde geçen iftar yemeğine Siyasetçi, Bürokrat, İşadamı, Öğrenci ve Ev Hanımı gibi kesimlerden yoğun bir katılımla Geleneksel İftarda hemşerilerimizle birlikte Ramazan’ın bereketini paylaştık.

Bolvadinliler, iftardan önce birbirleri ile hasret giderdiler. Okunan ezanla birlikte oruçlarını açtılar. İftar Duasını Emekli Din Öğretmeni Basri KABASOY yapmasının ardından konuşmalar gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Ankara’da okuyan Üniversiteli Öğrencilerimizden Furkan Bedirhan KAKRAK’ın yaptığı program açılış konuşmasını Vakıf Başkanı Sayın Yahya PEKTAŞ söz alarak “Ankara’nın her tarafından katılan hemşerilerimi selamlıyorum, birlik ve beraberliğin önemine değinerek bugüne kadar siz değerli hemşerilerimizin katkı ve destekleri ile bu faaliyetleri gerçekleştirdik ve yine sizin desteklerinizi bekliyoruz. Ankara’da bulunan tüm üniversiteli öğrencilerimizle sık sık bir araya geldiklerini belirterek Bu vesileyle Ankara’dan ve Bolvadin’imizden katılan kardeşlerime, hemşerilerime katılımlarınızdan ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyor ve misafirlerimizi bir kez daha selamlıyorum.’’ diyerek duygularını dile getirdi. Daha sonra konuşmalar yapmak için sırasıyla Bolvadin Belediye Başkanımız Sayın Fatih KAYACAN, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Akif ÖZKALDI, Eski Afyonkarahisar vekilimiz Sayın Ahmet KOCA, iftara katılan hemşerilerimize birer selamlama konuşması yaparak organizasyonda emeği geçenlere ayrıca teşekkür ettiler ve orada bulunanların Ramazan Bayramlarını şimdiden kutladıklarını belirttiler.

Ramazanın bereketi hıncahınç dolan salonlarda dolaşarak gönüllerden içerilere yol buldu. Maksat, her zamanki gibi halleşmekti; gönüller sohbet için bahane arıyordu. Birkaç bardak koyu çay sohbetine daldılar. İftar boyunca hemşerilerimizle hasbihal ettik; eski ve eskimeyen hatıraları yâd ettik ettikten sonra birçok misafirin katıldığı iftarımız, bir sonraki Ramazan ayında tekrar buluşmak dileğiyle sona erdi.

Bizde İftarımıza katılarak bu güzel organizasyonda bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşerilerimize ve dostlarımıza sonsuz teşekkür eder, bu vesile ile Ramazan Bayramının tüm İslam Âlemine hayırlı olmasını dileriz.

**İFTAR PROGRAMI FOTOĞRAFLARINA**
www.boldav.org.tr adlı web sayfamızdaki "Foto Galeri" veya
Facebook sayfamızdaki aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz https://www.facebook.com/media/set/?set=a.889866337751375.1073741858.149089428495740&type=3  


BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler