Haberler


Resmi Büyüt

BOLDAV KIRKGÖZ KAMPÜSÜ KÜTÜPHANESİ AÇILIŞINA KATILDI
08.05.2015

Vakfımızın ile Beraber Diğer Sivil Toplum Kuruluşlarının da davet edildiği açılışta Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Meslek Yüksekokulu 05 Mayıs 2015 Salı günü “Kırkgöz Kampüsü Kütüphane” açılışına katıldık. Açılış öncesi Bolvadin Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Cantürk KAYAHAN’a Boldav adına Kurucular Kurulu Üyelerimizden Eski Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanı O.Nuri ODUNCU ile Türkiye Yazarlar Derneği 2.Başkanı İbrahim Ulvi YAVUZ, Yönetim Kurulu Başkanı ve TPAO İnsan Kaynakları Baş Uzmanı Yahya PEKTAŞ ile Yön.Kur.Üyesi Hikmet KELEKÇİ katılırken ayrıca Merkez Valisi Dr.Mehmet ODUNCU, Bolvadin Çalışma Platformu ve MADEF Başkanı Ercan KÖSEER, Türkiye Yazarlar Derneği Vakıf Başkanı Prof.Dr.Hicabi KIRLANGIÇ ile beraber ziyarette bulunduk.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Kırkgöz Kampüsü Kütüphanemizin açılışı 5 Mayıs 2015 Salı günü gerçekleşti. Kütüphanenin açılışında ilk olarak Bolvadin Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Cantürk KAYAHAN yaptığı konuşmada “Bugün burada amacımız sadece bir kütüphane açılışı değil. Okulumuza bir farkındalık sağlamak. Okulumuzda yenilenen yerleri sizlerle paylaşmak. Öğrencilerimizde hem meslek yüksekokuluna karşı, hem üniversite eğitimine bakış açısını değiştirebilmek. İlçemizdeki işadamlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının ya da halkımızın yüksekokulumuza bakışlarını tekrar gözden geçirmelerini sağlamak” dedi

Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tuğrul KANDEMİR, “Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu dört yıllık bir okul. Merkezde de böyle bir okul yok. Sadece Bolvadin’de var. Dolayısıyla, biz, Bolvadin’i, üniversite olarak, ne türlü bir talebimiz olduysa; rektörümüz, rektör yardımcılarımız, üst yönetimimiz bu talepleri hiç bekletmeden anında yerine getirdi. Üniversitenin göstermiş olduğu bu ilginin yanında, Bolvadinliler’in de Bolvadin Meslek Yüksekokuluna, Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na sahip çıkması, bize bu anlamda bir şevk veriyor. Çünkü bu destek olduğu sürece, Bolvadin’deki hem okulun, hem okuldaki öğrencilerin eğitiminin de biz daha iyi olacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Bolvadin Dayanışma Vakfı(BOLDAV) adına Yahya PEKTAŞ yaptığı konuşmada “Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Bolvadin Meslek Yüksekokulu’nun Bolvadin’in gururu olmaya devam ettiğini belirterek “Bundan biz, kıvanç duyuyoruz. Her türlü faaliyetlerinde yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum” diye konuştu.

“Kitap söz konusu olunca esas duruşa geçiyoruz”

Afyonkarahisar Marmara Dernekleri Federasyonu Başkanı(MADEF) ve Bolvadin Çalışma Platformu Kurucu Başkanı Ercan KÖSEER söz aldı "Eğitimin, bilimin, sanatın ve insanlığın temelinin kitaba dayandığını belirterek, “Bu bir gerçek fakat ülkemizde ve insanlarımızda, kitaba ve kütüphanelere olan ilgi yeterli düzeyde değildir. Bu kütüphanenin, bu ilgiyi artırmaya katkısının olmasını ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye Yazarlar Derneği Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hicabi KIRLANGIÇ yaptığı konuşmada“Benim Bolvadin’e ikinci gelişim. İkisinde de bir kültürel etkinlik için gelmiştim. Türkiye Yazarlar Birliği olarak biz, 1978 yılından beri kitapla, yazıyla, fikirle haşır neşir olan bir kurumuz. Kitap söz konusu olduğunda, biz hemen esas duruşa geçiyoruz” değerlendirmesinde bulundu. Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan ise konuşmasında “Kitabın bir bereketi olsa gerek, çocuk yaşlarda eserleriyle tanıştığımız, ‘ne zaman tanışırız’ diye hayal ettiğimiz ağabeylerimizi şehrimizde görmenin ayrı bir bahtiyarlığını yaşıyorum. Bu vesile ile tekrar bu kütüphanenin oluşumunda emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin CONKAR ise “Bolvadin benim için önemli bir merkez. Esas itibarıyla Afyon’da ikamet etmekle birlikte, biliyorsunuz, çok sayıda ilçede Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin meslek yüksekokulları var. Ama benim bunlar içinde en yakın olduğum yer olarak söyleyebiliriz, Bolvadin’i. Tabi, bunda bir takım faktörler önemli. Bir yere özel bir ilgi göstermenin arkasında, o yerin de, o ilgiyi çekebilmesi önemli bir faktör” şeklinde konuştu.

Bolvadin Kaymakamı Osman Nuri CANATAN, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih KAYACAN birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından Türkiye Yazarlar Birliği Şeref Başkanı Mehmet DOĞAN'ın “90 Yaşındaki Delikanlı Âsım” adlı konferansını vermek üzere kürsüye geldi. Doğan yaptığı konuşmada “Bolvadin, Yazarlar Birliği’nde en çok zikri geçen şehirlerden bir tanesi. Bunun sebebi İbrahim Ulvi YAVUZ beydir. Yazarlar Birliğinin eski başkanlarındandır. Eski başkanlarından ama kuruluşundan beri de çeşitli şekillerde hizmeti geçen bir arkadaşımız. Ne zaman beraber bir çay içsek, tabi ki Bolvadin bahsi açılır.” dedi. ile devam eden program konukların kütüphanede incelemelerde bulunmaları ile devam etti ve konuklara verilen kokteyl ile son buldu. Açılışa çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşları, üniversitemizden öğretim elemanı, Bolvadin protokolü, kitapseverler ve öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdi.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı(BOLDAV) olarak; Başta Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Cantürk KAYAHAN’a her zamanki gibi sihirli dokunuşları ile “Kadim Kent Bolvadin” e yaptığı katkılarından dolayı teşekkür eder, MYO Kütüphanesine çekici bir imaj oluşturulması, ayrıca değerli hocalarımızla da güzel bir söyleşi ve sohbetlerin yapıldığı ağırlandığımız program ve hazırlıklarda emeği geçenlere, katılımcılara ve hayırseverlere teşekkür eder bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Kaynak : www.afyonhaber.com/

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler