Haberler


Resmi Büyüt

ÜÇ AYLARINIZ MÜBAREK OLSUN...
20.04.2015

İçinde Regaip, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi'ni barındıran "Üç Aylar" bugün 20 Nisan 2015'te başladı. Bu dönem tüm Müslümanlarca çok değerli ibadet, yenilenme ve manevi bakımdan zenginleşme imkânı tanır. Bu aylarda yapılan ibadetler, sergilenen iyilikler, verilen zekât ve sadakalar diğer aylardan çok daha sevaptır.

Cenab-ı Hakk’ın rahmet ve bereket ayları hayatımızın semasında yeniden doğdu. Rahmetin çağlayanlar gibi aktığı bu mübarek üç aylar ve içlerindeki kandil geceleri hayatımızın kir ve paslarını yıkayacak, tertemiz yapacaktır. Rahmetin çağlayanı açıldı, kulların günahlarını temizlemek üzere bu senenin atmosferine girdiler. Bu ümmetin kısa ömrünü böylesine mübarek zamanlarla bereketlendirmek üzere, Allah ömrümüzün bakırını elmasa çevirecek iksirlerle gönderdi.

“Peygamber Efendimiz, üç aylara eriştiğinde diğer günlere nazaran ibadetlerini daha da artırıyor ve sık sık şu duayı okuyordu: "Allahümme bârik lena fî recebe ve şa'bân ve belliğna ramazan (Allah'ım Recep ve Şaban ayını bize bereketli kıl ve bizi Ramazan ayına ulaştır)."

Recep ayı, üç ayların baharıdır. Bahar mevsiminde hayat başlıyor, ekim ve dikim mevsimidir. Tohumun toprakla buluşma zamanıdır. Bol ve bereketli bir hasat mevsimi geçirmek için tabii ki dikkatli bir bahar yaşamak gerekmektedir. Baharın hakkını vermek, ekim ve dikimi bolca yapmak gereklidir. Duaların bolca yapıldığı, Kur’ân-ı Kerim’in daha çok okunduğu, ibadet ve hareketlerin daha bir dikkatle ve özenle yapıldığı bir aydır bu ay. Gölgesi üstümüze düşen Recep Ayı, onun için üç ayların baharı gibidir. Allah cc 'den Hata ve kusurlarımızın bağışlanmasını diliyoruz. O’nun rahmet kapısına iltica ediyoruz. O affedicidir. Affetmeyi seviyor. Bizleri de affetmesini diliyoruz. Bu üç ayların yeni bir başlangıç olmasını dileğiyle

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (Boldav) olarak Allah'ın bize bahşettiği bu kutlu zaman diliminin başta Hemşerilerimizin olmak üzere tüm İslam âleminin "Üç Aylar" ını tebrik eder huzura susamış insanlığa rahmet olmasını temenni ederiz.

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler