Haberler


Resmi Büyüt

HEMŞERİMİZ HATİCE DUDU ÖZKAL AFYONKARAHİSAR AK PARTİ
02.03.2015

ADAY ADAYI...

Öncelikle Bu zorlu seçim maratonunda Sayın Hatice Dudu ÖZKAL Hanımefendiyi Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak tebrik eder,kazananın Bolvadin,Afyonkarahisar ve Türkiye olması için verilecek her güzel emeği yürekten kutlar, selam, saygı ve sevgilerimizi sunarak başarılar dileriz.

Sayın Hatice Dudu Özkal İçin Oy Kullanma Linki
http://www.afyonunsecimi.com/Profil/58-HATICE-OZKAL.htmlHATİCE DUDU ÖZKAL ÖZGEÇMİŞİ

1966 Bolvadin doğumlu olan Hatice Dudu Özkal, Bolvadin İmam-Hatip Lisesinden birincilikle mezun oldu. 1989’da Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.

1992-2000 yılları arasında Afyon Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde meslek dersleri öğretmeni olarak görev yaptı. Afyonkarahisar AK Parti Kurucu Kadın Kolları İl Başkanı olarak aktif siyasete katıldı.

2003-2009 yılları arasında Afyonkarahisar AK Parti Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı görevini yürüttü.

2009 yerel seçimlerinde Afyonkarahisar İl Genel Meclisi üyeliğine seçildi. Mecliste 1. Dönem AK Parti Grup Başkan vekilliği görevini üstlendi.

2009 Yılında yapılan AK Parti il kongresiyle birlikte Afyonkarahisar Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunan Özkal, 31 Mart 2012’de yapılan Kongreyle Kadın Kolları İl Başkanı olarak aldığı bu görevi, 17 Temmuz 2014 tarihine kadar da başarıyla yürüttü. Zübeyde Hanım Kadın-Doğum ve Çocuk Hastanesi Hasta Hakları Yönetim Kurulu Üyeliği, Ömer-Gecek –Gazlıgöl Termal Birlik Yönetim Kurulu Üyeliği, Çevre Hizmet Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyeliği yaptı.

2003 yılında Cedaw (Kadın Hakları İhlalleri Ve Ayrımcılığa Son Verme Sözleşmesi)’ın sivil toplum kuruluşlarından istediği gölge rapor hazırlama komitesinde, Afyonkarahisar İl Temsilcisi olarak çalıştı.

Başkent Kadın Platformu üyesi olan Hatice Dudu Özkal, AGÜYAD (Afyon Güzel Yarınlar Derneği) adlı insan hakları derneği yönetim kurulu üyesidir. Özkal, bu derneği Afyonkarahisar İl İnsan Hakları Kurulu üyesi olarak da temsil ediyor.

Şu anda Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığını yürüten Özkal, evli ve 3 çocuk annesidir.

Hatice Dudu Özkal, İngilizce, Arapça ve Osmanlıca bilmektedir.

HATİCE DUDU ÖZKAL'IN BAZI ALINTI GÖRÜŞLERİ
GÖREVİMİ EN İYİ ŞEKİLDE YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞTIM
AK Parti çatısı altından hizmet etmekten son derece mutlu olduğunu söyleyen Milletvekili aday adayı Hatice Dudu Özkal, AK Parti’nin ilk günkü kararlılıkla yoluna devam ettiğini belirtti. Şahsına Kadın Kolları Kurucu İl Başkanlığı teklif edildiğinde o dönemin şartları içerisinde hiçbir beklenti içinde olmadan eşinin de desteği ile verilen görevi kabul ettiğini belirten Özkal; "O tarihten bu yana partimizin çeşitli kademelerinde tarafıma verilen görevleri sorumluluk, başarı ve vizyon odaklı olarak yerine getirmeye çalıştım. Kadın Kolları İl Başkanlığı, İl Yönetim ve Yürütme Kurulu Üyeliği ve bir dönem İl Genel Meclisi üyeliği ve Grup Başkan Vekilliği yaptıktan sonra halen Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı olarak çalışıyorum. Ayrıca CEDAW’a (kadın hakları ihlalleri ve ayrımcılığa son verilmesi ile ilgili sözleşme) sivil toplum kuruluşlarının hazırladığı gölge rapor çalışmalarına katılan, birden fazla sivil toplum kuruluşunda çalışan bir sivil toplumcuyum” diyerek konuştu.

KADINLARIN SİYASETLE İLGİLENMESİ GELECEĞİMİZE GÜVENCE VERİR
Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın var olduğu söyleminin doğru olmakla birlikte artık kadınların da pek çok alanda olduğu gibi siyasette de kendi başarılarını ortaya koyması gerektiğini dile getiren Özkal, Avrupa ülkelerinden bile daha önce kadınlara seçme ve seçilme hakkının verildiği Türkiye'de kadınların elinin siyasete de değmesi gerektiğine değindi. Milletvekili aday adayı Özkal, şu ifadeleri kullandı; “Kadının yeri her zaman erkeğin arkasında durmak mıdır? Yeri ve zamanı geldiğinde aynı sırada, aynı safta durmaları gerekmez mi? Unutmamak gerekir ki, kadınların ve erkeklerin toplumun işleyişinde eşit sorumluluk üstlenmeleri gerçek demokrasiye ve daha adil bir topluma ulaşmanın ön şartıdır. Kadının siyasetle ilgilenmesi bir toplumun demokrasisi demektir, özgürlüğü demektir, uygarlığı demektir, kültürü demektir. Gelecek yalnız erkeklerin, yalnız kadınların değil, bütün insanlığın geleceğidir. Bu nedenle kadınların siyasetle ilgilenmesi geleceğin büyük güvencelerinden biridir. Kadınların siyaset alanındaki varoluşları hepimizin geleceği için güvencedir. Bu konuda sonuç olarak ben de diyorum ki; Eğer istersek biz bunu da başarırız.
Alıntı:http://www.akpartiafyon.com/…/hatice-dudu-ozkal,-milletveki…İLETİŞİM BİLGİLERİ


FACEBOOK: https://www.facebook.com/pages/Hatice-%C3%96zkal/422043964630261?fref=ts

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)

www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://www.google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı19…
boldava@gmail.com

Diğer Haberler