Haberler


Resmi Büyüt

HEMŞERİMZ MEHMET KOCA İSTANBUL 1.BÖLGE AK PARTİ ADAY ADAYI
02.03.2015

Öncelikle Bu zorlu seçim maratonunda Sayın Mehmet KOCA Beyefendiyi Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak tebrik eder,kazananın Bolvadin,İstanbul ve Türkiye olması için verilecek her güzel emeği yürekten kutlar, selam, saygı ve sevgilerimizi sunarak başarılar dileriz.

Sayın Mehmet Koca İçin Destek ve Oy Kullanma Linki

http://secimanketi.tv/2015-milletvekili-adayi-mehmet_koca-6…

MEHMET KOCA ÖZGEÇMİŞ


Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkanı, CEO
Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanı
Endüstri Mühendisi

1965 yılında Afyon Bolvadin’de bakkal bir babanın üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi.

Ortaokul ve lise tahsilini Bolvadin İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.

1986 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesi’nden Endüstri Mühendisi olarak mezun oldu.

Ülker ve Albaraka Türk’te çalıştı.

Lise yıllarından itibaren sosyal ve kültürel faaliyetlerde aktif rol aldı. Bu çerçevede 1991’de İstanbul Fatih’te Giz Ajans’ı kurdu.

Ajans bünyesinde İslam tarihi, İslami temel kavramlar ve güncel meseleler ile ilgili çok sayıda kaset ve yayın üretildi. Bu kaset ve yayınlar Anadolu’nun dört bir yanına ulaştırıldı.

1994’teİstanbul’da Türkiye’nin ilk özel radyolarından birisi olan Günışığı FM’i kurdu.

Fazilet Partisi’nin Şişli ilçe yönetiminde kurucu başkan yardımcısı olarakgörev aldı ve 1999 yerel seçimlerinde Şişli Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçildi.

28 Şubat döneminde, 1997–2000 yılları arasında MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

2002 seçimlerinde Ak Parti’den İstanbul 1. Bölge’den milletvekili aday adayı oldu.

2005 yılında İstanbul’da, Bolvadin Girişim Grubu Derneği’nin kurucu başkanlığı görevini yürüttü ve bu görevine 2011 yılına kadar devam etti.

2003 yılında Türkiye Gübre Fabrikaları T.A.Ş.’de göreve başladı. 2011 yılı sonuna kadar devam ettiği Gübretaş Genel Müdürlüğü görevi boyunca bir çok başarıya imza attı.

• Göreve geldiğinde 250 milyon TL olan şirket cirosu, 2011 sonunda iştirakleriyle birlikte 2 Milyar 300 milyon TL’ye ulaştı.

• 2004’te 40 milyon TL olan şirketin İstanbul Borsası’ndaki değeri 2011 sonunda 1 milyar 500 milyon TL’ye çıktı.

• Türkiye tarihinin en büyük dış sanayi yatırımı olan İran’daki Razi Petrokimya tesisleri 650 milyon Dolar karşılığında satın alındı.

• 2005 yılında 8.3 milyon TL olan şirket karı, 2011 sonunda 605 Milyon TL olarak gerçekleşti.

2012 Şubat ayında yüzde yüz yabancı sermayeli Nesmal Yatırım Holding AŞ’de kurucu CEO olarak görev aldı. Bu dönemde uluslararası denizcilik, sağlık, bilişim ve turizm alanlarında yeni yatırımlar ve ortaklıklar gerçekleştirdi.

2014’te Anadolu Birlik Holding AŞ’in (TORKU) İcra Kurulu Başkanı – CEO - olarak yeni görevine başladı. Bünyesinde Ülkemizin en büyük 30 şirketinden birisi olan Torku Konya Şeker’in yanı sıra, Soma ve Kangal Termik Santrallerini barındıran Anadolu Birlik Holding AŞ. gıda, tarım, hayvancılık, plastik ve enerji alanlarında faaliyet göstermektedir.

Manevi değerlerimizin yaşatılması noktasında bir çok alanda aktif görevler üstlenen Mehmet Koca, çeşitli vakıf ve derneklerde halen çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu çerçevede 2013 yılında İstanbul Üsküdar’da Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın kurulmasına öncülük etti ve kurucu başkan oldu. Söz konusu vakıfta mütevelli başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Mehmet Koca hali hazırda, İGİAD Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği, UTESAV Mütevelli Üyeliği görevlerinin yanı sıra, MÜSİAD, Mimar Mühendisler Grubu Derneği (MMG), İmam Hatip Mezunları Derneği (ÖNDER), Afyon Sanayici ve İş Adamları Derneği (AFSİAD), Kandilli Kulübü, AFSİAD (Afyon Sanayici ve İşadamları Derneği) ve Bolvadin Girişim Grubu Derneği üyesidir.

Önemli Ödül ve Taltifler
• CAPİTAL dergisinin yayınladığı son 5 yıldaki verilere göre hazırlanan “En Başarılı CEO’ları ”listesinde 5. Sırada yer aldı (2011)
• BUSINESS dergisinin yayınladığı “Krizin En Başarılı 100 Yöneticisi” sıralamasında, 36. Sırada yer aldı (2010)Kişisel Bilgiler

Doğum Tarihi : 01.09.1965 Afyon/Bolvadin
Medeni Durumu : Evli ve dört çocuk babasıdır.

İLETİŞİM BİLGİLER
İ
Mobil : 0533 275 65 760533 275 65 76
Elektronik posta : mehmetkoca034@gmail.com
Web : www.mehmetkoca.com.tr
Facebook : https://www.facebook.com/mehmet.koca.7923
Twitter : twitter.com/mkoca03
Adres : Bulgurlu Mah. Bulgurlu Cad. Ekşioğlu Detay
Özyener Sitesi C Blok No: 32 Üsküdar / İstanbul

Siyaset neden önemli?
Globalleşen dünyada kıyasıya bir rekabet var ve bu rekabet her gün biraz daha sertleşiyor. Uluslararası güç dengeleri kendi çıkarları doğrultusunda oyunu şekillendirmek için maalesef her türlü enstrümanı kullanıyorlar.

Bütün olumsuzluklara ve engellemelere rağmen Türkiye olarak, son 12 yılda bir çok alanda AK Parti iktidarı ile önemli başarılara imza attık. Artık önümüzde yepyeni bir vizyon ve daha büyük hedeflerimiz var. Öyle inanıyorum ki ulaşmış olduğumuz mevcut seviyeyi daha da ileriye taşımanın yolu gücünü üretimden alan yeni bir Türkiye inşa etmekten geçiyor. Bu çerçevede AK Parti’nin 2023 Türkiye hedefini yakalamak için ülke insanının her bir ferdine önemli sorumluluklar düşüyor. Özellikle nitelikli insan kaynağımızın önümüzdeki dönemde daha fazla inisiyatif alması ve daha katma değerli alanlara yoğunlaşması çok önemli.

Yeni Türkiye vizyonu çerçevesinde, önümüzdeki dönemde Yeni Türkiye’nin inşasında sorumluluk almak üzere aktif olarak siyasete girmiş bulunmaktayım.

Bu doğrultuda İstanbul 1.bölge AK Parti milletvekili aday adayı oldum.

Şu ana değin iş dünyasında edinmiş olduğum bilgi birikimini ve tecrübeyi insanımızın refahının artması için kullanmak gibi bir sorumluluğum olduğunu düşünüyorum.

Hep birlikte yeni Türkiye’nin inşası için var gücümüzle çalışıp yepyeni başarılara imza atacağımıza inanıyorum.
Saygılarımla,

Mehmet Koca
AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı
Alıntı:http://www.mehmetkoca.com.tr/

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://www.google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı19…
boldava@gmail.com

Diğer Haberler