Duyurular


Resmi Büyüt

ÜÇ AYLARINIZ MÜBAREK OLSUN...
30.04.2014

İçinde Regaip, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi'ni barındıran "üç aylar" bugün 30 Nisan 2014'te başladı. Bu dönem tüm Müslümanlarca çok değerli ibadet, yenilenme ve manevi bakımdan zenginleşme imkânı tanır.Bu aylarda yapılan ibadetler, sergilenen iyilikler, verilen zekât ve sadakalar diğer aylardan çok daha sevaptır.

Cenab-ı Hakk’ın rahmet ve bereket ayları hayatımızın semasında yeniden doğdu. Rahmetin çağlayanlar gibi aktığı bu mübarek üç aylar ve içlerindeki kandil geceleri hayatımızın kir ve paslarını yıkayacak, tertemiz yapacaktır. Rahmetin çağlayanı açıldı, kulların günahlarını temizlemek üzere bu senenin atmosferine girdiler. Bu ümmetin kısa ömrünü böylesine mübarek zamanlarla bereketlendirmek üzere, Allah ömrümüzün bakırını elmasa çevirecek iksirlerle gönderdi.

Recep ayı, üç ayların baharıdır. Bahar mevsiminde hayat başlıyor, ekim ve dikim mevsimidir. Tohumun toprakla buluşma zamanıdır. Bol ve bereketli bir hasat mevsimi geçirmek için tabii ki dikkatli bir bahar yaşamak gerekmektedir. Baharın hakkını vermek, ekim ve dikimi bolca yapmak gereklidir. Duaların bolca yapıldığı, Kur’ân-ı Kerim’in daha çok okunduğu, ibadet ve hareketlerin daha bir dikkatle ve özenle yapıldığı bir aydır bu ay. Gölgesi üstümüze düşen Recep Ayı, onun için üç ayların baharı gibidir.

Allah cc'den Hata ve kusurlarımızın bağışlanmasını diliyoruz. O’nun rahmet kapısına iltica ediyoruz. O affedicidir. Affetmeyi seviyor. Bizleri de affetmesini diliyoruz. Bu üç ayların yeni bir başlangıç olmasını dileğiyle Allah'ın bize bahşettiği bu kutlu zaman diliminin ilçemizde, ülkemizde ve dünyada en güzel, en soylu biçimde yaşanmasını niyaz ederek başta Hemşerilerimiz olmak üzere Tüm İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyoruz

www.boldav.org.tr

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI (BOLDAV)

Diğer Duyurular